Zakon Nowych Templariuszy
niedziela, 14 maja 2017 roku
Zakon Nowych Templariuszy utworzył Jörg Lanz von Liebenfels około 1900 roku. Jörg Lanz von Liebenfels (1874-1954) to tak naprawdę Adolf Josef Lanz. Nową tożsamość, włącznie z datą i miejscem urodzenia, a nawet tytułem doktorskim, wyrobił sobie w 1902 roku.
więcej »
Zapowiedź książki "Państwo SS. Organizacja i funkcjonowanie niemieckiego obozu koncentracyjnego."
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 roku
Jak działał niemiecki obóz koncentracyjny? Po raz pierwszy Polsce! Klasyczne opracowanie, należące do ścisłego kanonu „literatury obozowej”! Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią książki, której premiera odbędzie się już 16 maja!
więcej »
Premiera: 29 Dywizja Grenadierów SS „Kaminski”
poniedziałek, 27 marca 2017 roku
Szanowni państwo z przyjemnością informujemy, iż 28 marca nakładem wydawnictwa Replika pojawi się znakomita książka autorstwa Iwana Kowtuna oraz Dmitrija Żukowa pt. "29 Dywizja Grenadierów SS Kaminski", nad którą portal vaterland.pl objął patronat medialny.
więcej »
Aktualizacja działu Biografie: Heinrich Muller
niedziela, 19 marca 2017 roku
Urodzony w początkach XX wieku Heinrich Muller był policjantem w Prusach Wschodnich. Jego głównym zadaniem było likwidowanie komunistycznych melin. Gdy naziści dochodzą do władzy Muller jest jednym z tych, którzy bez wahania popierają Adolfa Hitlera, a ten z kolei potrafił docenić ludzi, którzy byli mu ślepo posłuszni.
więcej »
29 Dywizja Grenadierów SS „Kaminski”
poniedziałek, 06 marca 2017 roku
Z przyjemnością informujemy, iż 28 marca odbędzie się premiera książki "29 Dywizja Grenadierów SS Kaminski” autorstwa Dmitrija Żukowa oraz Iwana Kowtuna. Już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tej publikacji.
więcej »
Niewyjaśnione tajemnice III Rzeszy. Część I
niedziela, 26 lutego 2017 roku
Dlaczego III Rzesza walczyła do samego końca II wojny światowej pogrążając Europę w morzu ognia i krwi? Przecież sytuacja od lipca 1944 roku nie przedstawiała się dla nazistowskich Niemiec zbyt optymistycznie.
Alianci wylądowali w Normandii, a rok wcześniej rozpoczęli operacje zbrojne we Włoszech. Sowieci w między czasie rozpętali zmasowaną akcję na Wschodzie. Niemcy walczyli na trzech frontach.
więcej »
Konkurs "Szwadrony śmierci Hitlera" ZAKOŃCZONY!
niedziela, 26 lutego 2017 roku
Z przyjemnością informujemy, iż wyłoniliśmy już 3 zwycięzców konkursu "Szwadrony śmierci Hitlera", którego organizatorem jest Wydawnictwo Replika oraz serwis Vaterland.pl.
więcej »
Jagdpanzer 38(t) "Hetzer"
niedziela, 12 lutego 2017 roku
Powstanie pojazdu Jagdpanzer 38(t) "Hetzer" było związane z potrzebą wprowadzenia w armii niemieckiej ciężkich niszczycieli czołgów, przystosowanych do walki z radzieckimi czołgami T-34. Dotychczasowe pojazdy nie miały zbyt wielkich możliwości manewru, dodatkową ich wadą była wysoka sylwetka
więcej »
Konkurs "Szwadrony śmierci Hitlera"
środa, 25 stycznia 2017 roku
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Szwadrony śmierci Hitlera". Organizatorem zabawy jest Wydawnictwo Replika oraz serwis Vaterland.pl. Aby wziąć udział w naszym konkursie, należy odpowiedzieć prawidłowo na trzy podane pytania. Zapraszamy!
więcej »
Marder III
piątek, 20 stycznia 2017 roku
Dwa działa samobieżne Marder III wykorzystywały to samo podwozie czołgu Śkoda TNHP-S. Początkowo czołg ten produkowano w zakladach Śkoda w Pilźnie na potrzeby armii czeskiej, ale już w 1939 roku zakłady te kontynuowały produkcję czołgów oznaczonych PzKpfw 38(t) na potrzeby armii niemieckiej.
więcej »
Marder II
czwartek, 19 stycznia 2017 roku
W 1941 roku czołg lekki PzKpfw II uznano za przestarzały, jednak wartościowe były nadal linie produkcyjne dla podwozia, dlatego wykorzystano okazję i przekształcono go w Panzerjagera. Marder II (niem.- kuna) miał dwie główne wersje...
więcej »
Panzerjager I
czwartek, 12 stycznia 2017 roku
Po roku 1940 zaczęto wycofywać pierwsze czołgi lekkie PzKpfw, które miały być używane jako pojazdy szkoleniowe. Tak też pojawiła się duża liczba zbędnych podwozi czołgowych, które wykorzystano i przekształcono w pierwsze niemieckie działo samobieżne.
więcej »
Zamek Wewelsburg cz.2
czwartek, 12 stycznia 2017 roku
Zamek Wewelsburg odgrywał w ideologii SS kluczową rolę. Jednak co działoby się z nim po wygranej przez Hitlera wojnie? Przyszłość Nordyckiego Watykanu, bo tak często określa się twierdzę, jest jeszcze bardziej tajemnicza niż jego nazistowskie losy.
więcej »
Zamek Wewelsburg
niedziela, 20 listopada 2016 roku
Nie ulega wątpliwości, że Heinrich Himmler chciał stworzyć wewnątrz III Rzeszy swoje własne „państwo w państwie”. Podjął już nawet pewne kroki w celu zrealizowania tego planu. Pierwszym, i zarazem jednym z głównych elementów, stał się dokonany już w listopadzie 1933 roku wybór przyszłej stolicy zakonu SS- zamku Wewelsburg.
więcej »
Słowacja-zapomniany sojusznik III Rzeszy
piątek, 18 listopada 2016 roku
Udział państwa słowackiego w II wojnie światowej, które utworzone zostało w roku 1939 po rozpadzie Czechosłowacji jest często marginalizowany lub w ogóle nie poruszany. Dziś już niewielu pamięta, że 1 września obok wojsk niemieckich oraz sowieckich w agresji na Polskę brały udział wojska słowackie. Tak więc we wrześniu 1939 roku Polska nie walczyła z dwoma lecz z trzema agresorami.
więcej »