Wykonawcy zbrodni » Kobiety w służbie III Rzeszy
III Rzesza w swojej propagandzie gloryfikowała nie tylko niemieckiego chłopa. Od samego początku wywyższała również, niemiecką kobietę. Starała się przedstawić ją jako ideał matki niemieckiej, oddanej ojczyźnie, sprawom domowym. Wiele kobiet uległo czarowi Adolfa Hitlera i zapisało się do NSDAP, SS, i wielu innych organizacji powiązanych z nazizmem. Niekiedy ich sadyzm i fanatyzm przewyższał to co wyprawiali ich "koledzy po fachu" w obozach zagłady. Oto przykłady tych kobiet które oddały się służbie reżimowi nazistowskiemu.

Magdalena Goebels- według słów samego Hitlera wzór kobiety, narodowej socjalistki. Żona ministra propagandy a od 30 kwietnia do 1 maja 1945 roku kanclerza III Rzeszy Josefa Goebelsa. Matka siódemki dzieci (jeden syn Harald Quandt pochodził z pierwszego małżeństwa Mady Goebels i przeżył wojnę). Sześcioro z nich miało za ojca chrzestnego Adolfa Hitlera- na prośbę nie Josefa Goebelsa lecz Magdy Goebels. To ona namawiała męża do tego by przenieśli się wraz z rodziną do Bunkra pod kancelarią Rzeszy. Była jedną z ostatnich osób, które widziały Hitlera żywego. W dzień samobójstwa Hitlera jego kamerdyner pozwolił jej wejść do jego gabinetu w bunkrze. Nie wielu bowiem wiedziało że była zakochana w Hitlerze. Gdy Josef Goebels postanowił popełnić samobójstwo jego żona nie wahała się przed zabójstwem swoich dzieci, zanim rozstała się z życiem, razem z mężem. Nie miała zamiaru oddawać się do niewoli radzieckiej

Leni Riefenstahl- kobieta, która jest znana z tego, iż tworzyła obrazy sukcesu III Rzeszy. Takie filmy jak chociażby Triumf Woli, Olimpia- miały sławić poczynania władz nazistowskich. Przyjaźniła się nie tylko z Hitlerem lecz również z Albertem Speerem oraz Heinrichem Himmlerem szefem SS. Dostała się do niewoli alianckiej skąd wyszła po kilku latach. Była jedną z tych nielicznych kobiet III Rzeszy, do której doszła prawda co zrobili naziści. W jednym z ostatnich wywiadów przed swoją śmiercią (dożyła wieku ponad 100 lat) przyznawała się wprost do tego, że żałuje tego co się stało. Zmarła w Bawarii w roku 2003.

Hanna Reitsch- jedna dwóch kobiet odznaczona w historii III Rzeszy krzyżem żelaznym I klasy. Pilot i oblatywacz. Jedyna kobieta, która jako pilot przetestowała latający pocisk V2. Urodzona w roku 1912 w niemieckiej Jeleniej Górze. W historii Niemiec Weimarskich jak i III Rzeszy oraz w historii Niemiec po wojnie zapisała się jako rekordzistka jeśli chodzi o loty samolotowe, wytrzymałościowe, loty śmigłowcami, które dopiero zaczęły wchodzić do służby w wojskach lotniczych. Niektóre jej rekordy przetrwały zresztą do dziś!. Co ciekawe ta fanatyczna zwolenniczka nazizmu, nigdy nie należała do NSDAP. Jak sama twierdziła "polityka nie była dla niej". To ona wprawiła w zdumienie Adolfa Hitlera, który obserwował jej lot w roku 1936. Wówczas to ustanowiła pobity przez nią samą rekord lotu kobiet ponad 300 km!. Tak samo było w przypadku ustanowienia rekordu wysokości kobiet ponad 6 tyś metrów n p m. Gdy III Rzesza zaczęła ponosić klęskę za klęską na frontach, jako pierwsza zgłosiła pomysł ustanowienia eskadry pilotów samobójców. Eskadra Leonidasów jak zostanie nazwana jednostka powstanie za późno by móc odegrać jakąkolwiek rolę w wojnie. Oblatuje jako pierwsza kobieta samoloty odrzutowe Messerschmitt. Gdy Berlin zostaje oblężony jako jednej z nielicznych udaje jej się dostać samolotem i to pod ostrzałem artyleryjskim do bunkra pod kancelarią Rzeszy! Co więcej udaje jej się bezpiecznie uciec z Berlina. Koniec wojny tylko na chwilę zatrzymuje jej karierę lotniczą. Powraca z "przytupem" zdobywając 3 miejsce na mistrzostwach świata w Hiszpanii w roku 1952. Nie dość na tym . Zdobywa tytuł Mistrzyni Niemiec Zachodnich i Mistrzyni Świata w roku 1971. Pobija również, swój przedwojenny rekord lotu dla kobiet, tym razem osiągając ponad 350 km! Jeszcze na rok przed śmiercią w 1978 roku zdobywa kolejne mistrzostwo świata kobiet! Umiera w roku 1979.

BDM Związek Niemieckich Dziewcząt- obok Hitlerjugend organizacja skupiająca młode Niemki, wychowująca je w duchu narodowego socjalizmu. W organizacji tej miały służyć kobiety w wieku od 10 do 18 lat. Kształcono w ten sposób przyszłe damskie kadry wielu nazistowskich ministerstw oraz instytucji pomocnych. Z chwilą gdy III Rzesza zaczęła ponosić klęski kobiety z BDM włączono do aktywnej pomocy frontowej. Kierowano je na front do pomocy w szpitalach polowych, brały również udział w walkach jak np. w Berlinie.

Emmy Göring- druga żona Hermana Göringa matka jego jedynej córki Eddy (urodzonej w roku 1938, dzień jej urodzin 2 czerwca traktowany był w III Rzeszy prawie jak święto państwowe!). Aktorka, przez pewien czas uważana była za nieoficjalną pierwszą damę III Rzeszy (nikt wówczas nie wiedział o Ewie Braun). Choć należała do NSDAP na sprawy polityczne patrzyła z dystansem. Podziwiała co prawda Adolfa Hitlera, lecz miało to swoje granice. Nie mdlała na jego widok tak jak inne zwolenniczki Hitlera. W odróżnieniu od wielu nazistów miała przyjazne kontakty z osobami pochodzenia żydowskiego. Jej nauczycielem aktorstwa była osoba wyznania mojżeszowego. Taka sytuacja drażniła niekiedy Hitlera, który w "roli pierwszej damy rzeszy" zaczął widzieć Magdalenę Gobels. Uwięziona tak samo jak mąż najpierw na rozkaz Hitlera w roku 1945 a później przez Amerykanów. Po wyjściu na wolność zamieszkała w Bawarii gdzie zmarła w latach 70- tych.

Polecam:
Noszę Jego Nazwisko- książka poświęcona dzieciom nazistów
Sigmund A.M., Kobiety nazistów
Hitler i Upadek III Rzeszy
Proces w Norymberdze
Hitler – Stalin Oblicza Propagandy
From Nazi test pilot to Hitler's bunker. The fantastic flights of Hanna Reitsch
Kto był kim w III Rzeszy. Leksykon
100 lotników stulecia,

Autor: Arek Sieruga 2 komentarzy - pokaż »
autor wpisu
(15 znaków)
treść wpisu
(1000 znaków)
email
nie będzie widoczny na stronie
Copyright © 2006-2024 Vaterland.pl