Aktualności
PREMIERA: Czołgista
niedziela, 16 września 2018 roku
Szanowni państwo z przyjemnością informujemy, iż 18 września nakładem wydawnictwa Replika pojawi się znakomita książka autorstwa J.Teda Hartmana pt. "Czołgista", nad którą portal vaterland.pl objął patronat medialny.
więcej »
Okultystyczne biografie- Karl Maria Wiligut
poniedziałek, 02 lipca 2018 roku
Urodził się w Wiedniu. Okultyzm, ariozofia, neopogaństwo i inne nauki tajemne pojawiły się w kręgu jego zainteresowań już w młodości. Dziadek miał go wprowadzić w np. temat run. Działalność nastawioną na szersze grono odbiorców rozpoczął dopiero w 1908 roku, publikując pierwsze teksty.
więcej »
PREMIERA: Gestapo po roku 1945
wtorek, 27 marca 2018 roku
Dzisiaj swoją premierę ma książka Klausa-Michaela Mallmanna i Andreja Angricka „Gestapo po 1945 roku”, nad którą nasza redakcja www.vaterland.pl objęła patronat medialny. Zapraszamy do zapoznania się z opisem tej publikacji.
więcej »
PREMIERA: We wrześniu nie pada śnieg
poniedziałek, 26 lutego 2018 roku
"We wrześniu nie pada śnieg. Nowe spojrzenie na operację Market- Garden"to kolejna pozycja książkowa Wydawnictwa Replika, która swoją premierę będzie miała 27 lutego, a nad którą nasz portal www.vaterland.pl objął patronat medialny. Zapraszamy do zapoznania się z informacją o książce.
więcej »
PREMIERA: Cena przysięgi. Francuski Batalion Szturmowy SS w bitwie o Berlin
środa, 24 stycznia 2018 roku
"Cena przysięgi. Francuski Batalion Szturmowy SS w bitwie o Berlin" Tomasza Borowskiego to kolejna pozycja książkowa Wydawnictwa Replika, która swoją premierę będzie miała 31 stycznia, a nad którą nasz portal www.vaterland.pl objął patronat medialny. Zapraszamy do zapoznania się z informacją o książce.
więcej »
Niemieckie stopnie wojskowe z okresu II wojny światowej
niedziela, 14 stycznia 2018 roku
Cała różnorodność stopni w hierarchii III Rzeszy wynikała z różnorodności organizacyjnej w całym państwie i partii. Można było odnieść wrażenie, że niemal każdy ma jakiś mundur i przynależy do jakiejś organizacji skupiającej go w jakimś rzemiośle czy grupie społecznej. Stąd powstała cała różnorodna mozaikowatość stopni, odznak, oznak i funkcji.
więcej »
Zarys biograficzny Adolfa Hitlera w świetle mało znanych faktów
niedziela, 19 listopada 2017 roku
Hitlerowi poświęcono największą liczbę prac badawczych ze wszystkich postaci historycznych ostatnich 2000 lat. Zdaje się, że zainteresowanie tą osobą nie słabnie. Powstają nowe filmy dokumentalne, nie kończą się oferty wydawnicze podejmujące temat na przeróżny możliwy sposób.
więcej »
Kim byli Bolszewicy
niedziela, 05 listopada 2017 roku
Jak to możliwe, że bolszewicy w Rosji w ogóle doszli do władzy i utrzymali ją tak długo? Przecież Lenin i garstka jego zwolenników nie cieszyli się takim poparciem nawet w środowisku samych komunistów przed 1917 r.
więcej »
PREMIERA: "Taniec z Hitlerem. Kontakty polsko-niemieckie 1930-1939"
poniedziałek, 10 lipca 2017 roku
"Taniec z Hitlerem. Kontakty polsko-niemieckie 1930-1939." to ciekawa i cenna pozycja traktująca temat stosunków polsko-niemieckich z nieco innej perspektywy. Dzisiaj premiera tej książki, nad którą nasz portal www.vaterland.pl objął patronat medialny.
więcej »
"Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami"- zapowiedź książki
poniedziałek, 19 czerwca 2017 roku
Z przyjemnością informujemy, iż premiera książki Donalda L.Millera "Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami", nad którą nasz portal www.vaterland.pl objął patronat medialny odbędzie się w sierpniu. Już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z informacją o książce.
więcej »
Premiera: Państwo SS. Organizacja i funkcjonowanie niemieckiego obozu koncentracyjnego
wtorek, 23 maja 2017 roku
Niemieckie obozy koncentracyjne były światem samym w sobie, państwem w państwie- porządkiem bez prawa, w który wrzucano człowieka. Musiał on teraz, ze wszystkimi swoimi cnotami i słabościami- często więcej było tych słabości niż cnót- walczyć o własne życie i starać się po prostu przetrwać.
więcej »
Zakon Nowych Templariuszy
niedziela, 14 maja 2017 roku
Zakon Nowych Templariuszy utworzył Jörg Lanz von Liebenfels około 1900 roku. Jörg Lanz von Liebenfels (1874-1954) to tak naprawdę Adolf Josef Lanz. Nową tożsamość, włącznie z datą i miejscem urodzenia, a nawet tytułem doktorskim, wyrobił sobie w 1902 roku.
więcej »
Zapowiedź książki "Państwo SS. Organizacja i funkcjonowanie niemieckiego obozu koncentracyjnego."
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 roku
Jak działał niemiecki obóz koncentracyjny? Po raz pierwszy Polsce! Klasyczne opracowanie, należące do ścisłego kanonu „literatury obozowej”! Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią książki, której premiera odbędzie się już 16 maja!
więcej »
Premiera: 29 Dywizja Grenadierów SS „Kaminski”
poniedziałek, 27 marca 2017 roku
Szanowni państwo z przyjemnością informujemy, iż 28 marca nakładem wydawnictwa Replika pojawi się znakomita książka autorstwa Iwana Kowtuna oraz Dmitrija Żukowa pt. "29 Dywizja Grenadierów SS Kaminski", nad którą portal vaterland.pl objął patronat medialny.
więcej »
Aktualizacja działu Biografie: Heinrich Muller
niedziela, 19 marca 2017 roku
Urodzony w początkach XX wieku Heinrich Muller był policjantem w Prusach Wschodnich. Jego głównym zadaniem było likwidowanie komunistycznych melin. Gdy naziści dochodzą do władzy Muller jest jednym z tych, którzy bez wahania popierają Adolfa Hitlera, a ten z kolei potrafił docenić ludzi, którzy byli mu ślepo posłuszni.
więcej »
Copyright © 2006-2020 Vaterland.pl