Dokumenty » Cytaty
Adolf Hitler

"Stabilne jest tylko uczucie nienawiści"

"Utrata czystości rasowej rujnuje szczęście narodu na zawsze"

"Postęp ludzkości jest podobny do wspinania się po drabinie nie mającej końca: człowiek nie może wyjść wyżej, dopóki nie pokona niższych stopni. Taką prowadzącą do celu, drogą musiał iść Aryjczyk, a nie tą istniejącą w marzeniach pacyfistów"

"Walczyć mogę o coś co miłuję, miłuję tylko to co szanuję, a szanuje to co rozumiem"

"Wszystkie rewolucje w historii świata... nie były niczym innym, jak tylko walkami rasowymi. Gdybyście przeczytali nową książkę Rosenberga, niezwykłe dzieło... chyba nawet większe niż Chamberlaina, wówczas byście to zrozumieli..."

"Armia, którą stworzyliśmy, rośnie z dnia na dzień... któregoś dnia nadejdzie chwila, kiedy te luźne kompanie urosną w bataliony, bataliony w pułki... Podniesiemy z błota dawne kokardy ...stare flagi znów załopocą..."

"Rosja jest już właściwie pokonana"

"Po raz ostatni nasz śmiertelny wróg, żydowscy bolszewicy, poderwał swoje ogromne siły do ataku... Tym razem spotka bolszewika odwieczny los Azji- wykrwawi się na śmierć u wrót starożytnej stolicy Rzeszy Niemieckiej"

"Mieszanie krwi i wynikłe stąd rasowe zanieczyszczenia są jedynym powodem upadku starożytnych cywilizacji. Narodów nigdy nie rujnują wojny, lecz utrata sił odpornościowych, będących przymiotem wyłącznie czystej, rasowej krwi"

"Mów prawdę i nie obawiaj się nikogo"

"Zwycięscy nikt nie będzie pytał, czy mówił prawdę"

"Jestem Niemcem. Wierzę w moich ludzi. Wierzę w jego honor. Wierzę w jego przyszłość. Wierzę w sprawiedliwość dla tego i I będę walczył o tę sprawiedliwość. Walczę dla jego wolności i I walczę dla lepszego pokoju niż przeklęty i nienawistny pokój przeszłości. Sądzę, i potwierdzam, w imię moich ludzi przed całym światem"


Hans Frank

"Mamy w tym kraju jeden punkt: to Warszawa. Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju"


Rudolf Hess

"Jeden naród, jedna partia, jeden Fuhrer"

"Sam siebie nie rozumiem"

"Niczego nie żałuję"


Felix Steiner

"Europejscy ochotnicy z dywizji SS Viking, Wollonien czy Charlemagne, nie byli wyznawcami Adolfa Hitlera, lecz antybolszewickimi bojownikami swoich krajów"


Erwin Rommel

"Ażeby wywołać złudzenie potęgi naszych sił, postanowiłem skonstruować w odległych o pięć kilometrów od Trypolisu warsztatach sporą ilość fałszywych czołgów. Zamontowane na podwoziach od Volkswagena, do złudzenia przypominały prawdziwe kolumny wojsk pancernych"


Herman Goering

"Jeżeli chociaż jedna bomba spadnie na Berlin, możecie mnie nazywać Meyerem"

"W moim sztabie to ja decyduję, kto jest Żydem"

"Przynajmniej żyłem jak należy przez dwanaście lat"

"Kiedyś jeszcze złożycie nasze kości do trumien z marmuru"


Joseph Goebbels

"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą"

"Jednak ten Stauffenberg to był facet! Niemal go żałuję. Co za zimna krew! Jaka inteligencja, jaka żelazna wola! Wprost niepojęte, że się zadał z taką bandą durniów"

"Herr Wolf Kanclerzem. To zupełnie jak w bajce"

"Tych kilku godzin życia, jakie mi pozostały na stanowisku niemieckiego kanclerza Rzeszy, nie przeznaczę na złożenie podpisu pod aktem kapitulacji"

"Kłamstwa wkrótce umrą i prawda znów zatriumfuje. Nadejdzie czas gdy staniemy ponad wszystkim czyści i bez skazy"

"Zwykła propaganda ma niewiele wspólnego z obiektywizmem i jeszcze mniej z prawdą"

"Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą"


Heinrich Himmler

"To dla nas bez znaczenia, czy kogoś zabijemy"

"Natura jest zdumiewająco piękna, a każde stworzenie ma prawo do życia... Zresztą szacunek dla zwierząt właściwy jest wszystkim ludom indogermańskim"

"Nosimy na naszych czarnych czapkach Trupią Główkę jako ostrzeżenie dla naszych wrogów i znak dla Fuhrera, że jesteśmy gotowi oddać życie za jego sprawę"

"Naród, który wierzy w reinkarnację oraz w swoich przodków, w ten sposób szanuje samego siebie, taki naród jest wieczny"

"To, co jest chrześcijańskie, nie jest germańskie, to, co jest germańskie, nie jest chrześcijańskie. Cechami germańskimi są: duma męska, bohaterstwo i wierność, a nie: łagodność charakteru, skrucha, żałosność samej istoty grzechu, oraz wiara w życie pozagrobowe wraz z modlitwami i psalmami"

"Zadaniem szkoły ludowej dla nie niemieckiej ludności Wschodu ma być tylko: proste liczenie najwyżej do 500, pisanie nazwiska... czytania nie uważam za konieczne. Tak długo, jak ludzie żyją na ziemi, prawem historii jest walka między ludźmi a podludźmi. Prawo silnej rasy jest wyznacznikiem sprawiedliwości"

autor wpisu
(15 znaków)
treść wpisu
(1000 znaków)
email
nie będzie widoczny na stronie
Copyright © 2006-2024 Vaterland.pl