Artykuły » Zagadka Evy Braun
Zagadka Evy Braun


Eva Braun urodziła się 6 lutego 1912 r. w Monachium. Gdy ukończyła 17 lat podjęła pracę jako modelka w zakładzie fotograficznym Hoffmanna. Właśnie tam w 1929r. poznała Adolfa Hitlera. Zakochała się w nim mimo tego, że był od niej dużo starszy. Wielu ludzi, którzy pracują nad historia tamtych lat zadaje sobie pytanie czy dochodziło między nimi do kontaktów cielesnych? Owszem. Adolf Hitler oprócz tego, że był jednym z największych zbrodniarzy był także człowiekiem niepotrafiącym pohamować swych popędów seksualnych. Czego dowodem były gwałty na swej siostrzenicy która zaszła w ciąże, a później popełniła samobójstwo.

Także Eva przeszła próby samobójcze. Pewnego razu strzeliła sobie w pierś z pistoletu Hitlera. Na jej szczęście (albo nie szczęście) kula nie trafiła w serce. Innym razem połknęła tabletki nasenne, lecz i tym razem próba samobójcza zakończyła się fiaskiem. Próby te były efektem zazdrości. Wiemy, że Hitler miewał przelotne związki ( jeśli można tak to nazwać ) z innymi kobietami niż Eva. Dociekliwi mogą zadać pytanie, dlaczego nie poślubiła Hitlera wcześniej (zrobiła to dopiero 29 kwietnia 1945r.) Odpowiedź jest prosta, ponieważ ślub ten zaszkodziłby wizerunkowi Hitlera w tamtym okresie, chociaż i tak żyli ze sobą jak małżeństwo. Trudno powiedzieć czy Eva Braun przez wszystkie lata wojny wiedziała o masowych mordach czy też nie chciała wiedzieć. Tak czy inaczej prawdziwa zagadka jej życia zaczyna się dopiero 29 kwietnia 1945 r.

Wtedy to właśnie wstąpiła w związek małżeński, a 40 godzin później (rzekomo) zabiła się wraz ze swoim mężem, Hitlerem w jego bunkrze. Przedstawię teraz oficjalna wersję zdarzeń. Znajdziemy jej potwierdzenie w filmie "Upadek". Eva Braun bierze cywilny ślub z Hitlerem 29 kwietnia. Świadkiem na ich ślubie jest minister propagandy Goebbels. Później Hitler poinformował Evę, że nie musi wypełniać swych małżeńskich obowiązków. Tłumaczył to tym, że całe życie żyli jak małżeństwo, więc jedna noc niczego nie zmieni. 40 godzin później Hitler wraz z Evą w swym gabinecie popełnia samobójstwo. Eva łyka cyjanek, a Hitler strzela sobie w głowę ze swego pistoletu. Następnie ich ciała zostają wyniesione do ogrodu kancelarii Rzeszy i tam spalone. Później znaleźli je Rosjanie i to oni stworzyli tą wersje zdarzeń.

Czy aby na pewno tak minęły ich ostanie godziny życia? Najnowsze badania historyczne zdają się temu przeczyć. Eva Braun nie zawarła związku małżeńskiego z Hitlerem. Dlaczego? Dokument na, którym był jej podpis zawierał błąd w jej nazwisku. Oznaczałoby to, że albo ktoś podrobił jej podpis lub to, że Eva nie potrafiła się podpisać.(!!!!!!) Kolejnym dowodem na to, że Eva przeżyła wojnę są zbieżne zeznania osób, które rzekomo weszły do pomieszczenia w którym popełnili samobójstwo. Każdy mówił co innego. Jedna z wersji głosiła, że słychać było 2 strzały. Eva leżała wraz z Hitlerem na podłodze. Druga zaś, że nie było strzału, a Eva była wtulona w Hitlera.

Było to totalnym kłamstwem. Osoba, która połknie cyjanek ma ciało wygięte w nienaturalnych formach, a z ust leci spora ilość śliny. Warto dodać, że powstał nawet specjalny radziecki zespół mający ustalić co działo się w bunkrze w tamtych dniach. Do ich zadań należało ustalić także gdzie znajduje się ciało Hitlera. Niezgodności nie kończą się na tym. Część świadków mówiła, że ciała były owinięte w koce. Inni mówili, że nie i nie było w nich nic nadzwyczajnego. Zgadza się jedynie to, że ciała zostały spalone. A co jeśli nie ? A bynajmniej nie było tam zwłok Evy Braun? Gdy czerwonoarmiści znaleźli zwłoki jedne były doszczętnie spalone, a drugie lekko nadpalone. W ciele kobiety rzekomo Evy Braun znaleziono fiolkę z cyjankiem. Dlaczego się nie stopiła? Przecież powinna się stopić w tak wysokiej temperaturze. Tym czasem została znaleziona w całkiem dobrym stanie. Można przypuszczać, że ktoś umieścił ją specjalnie i zmiażdżył aby zgadzało się to z oficjalna wersją. Mało tego. Znaleziono nowy nienaruszony mostek dentystyczny Evy Braun.

Z zeznań dentystki Evy wynika, że zostały wykonane dwa lecz drugi nie został użyty gdyż nie było takiej potrzeby. Mostek był nienaruszony i luźno wsadzony do jamy ustnej kobiety. Możemy przypuszczać, że on także został podłożony aby zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia ciała Evy Braun. Lecz to jeszcze nie koniec. Udowodniono, że kobieta rzekomo Eva krwawiła. Zadano pytanie czy możliwe jest aby zwęglone w 60 % ciało krwawiło. Było by to nadal zagadką, gdyby nie to, że jeden z żołnierzy NKWD powiedział: "Chcieli szybko ciało Evy i Hitlera to dostali". Rzeczywiście Stalin mocno naciskał aby śledztwo zostało zakończone w miarę szybko. Myślę, że nie chodziło tu o odkrycie prawdy ale świadomość pełnego zwycięstwa. Ciało kobiety zostało podłożone. Została ona ciężko raniona odłamkiem i podpalona. Rana ta była dość widoczna, dlatego sądzę, że zwłoki martwej już kobiety były bardzo mocno zmasakrowane. Lecz to jeszcze nie wszystko. Gdy badano zęby "Evy" znaleziono próchnicę.

Czy możliwe jest aby żona Hitlera miała próchnicę? Na to pytanie niech każdy z nas odpowie sobie sam. Ostatnim już dowodem na to, że ta cała historia o śmierci dwóch osób jest fałszywa jest to, że znaleziono list Evy Braun, w którym podała nazwę miejscowości w Austrii, w której mieszkała siostra Evy. Miała tam spędzić resztę życia. W domu do, którego miała udać się Eva znaleziono kosztowności z bunkru Hitlera. Czy był to podarek dla siostry czy też zabezpieczenie dzięki którym mogły żyć po wojnie? Oficjalna wersja zdarzeń została stworzona pod ogromnym naciskiem Stalina. Zagadka życia i losów Evy Braun jest dla mnie najbardziej fascynującą zagadką z całej historii.

Polecam:
Film "Upadek"
Książka: J.K. Lattimer "Śmiertelna choroba Hitlera"

Autor: Wiktor Kruk dodaj komentarz »
Copyright © 2006-2024 Vaterland.pl