Historia » Państwo, flaga, herb, hymn
Nazwa

Nazwę III Rzeszy państwo Niemieckie Przyjęło 24 marca 1933 roku w Poczdamie. Używano także nazwy Wielka Rzesza Niemiecka. Samo określenie Rzesza było już używanie w drugiej połowie XIX wieku. Dla Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego była to nazwa Stara Rzesza, natomiast cesarstwo Hohenzollerów używało nazwy II Rzeszy.

Flaga, herb, hymn

Zdjęcie poniżej przedstawia flagę III Rzeszy. Czarna swastyka została umieszczona wewnątrz białego koła na czerwonym tle. Od 15.IX.1935 roku flaga ta stała się oficjalnym symbolem III Rzeszy.

flaga III Rzeszy


Godło III Rzeszy


godło III Rzeszy


Hymn

Hymnem III Rzeszy stał się utwór " Deutschland uber Alles " ( Niemcy ponad wszystko ). Słowa do tego utworu zostały napisane przez Heinricha Hoffmanna w 1841 roku do melodii Józefa Haydna.

Zobacz wersję oryginalną hymnu

Zobacz wersję przetłumaczoną hymnu

Posłuchaj hymnuFuhrerzy


Adolf Hitler- 2 sierpnia 1934 - 30 kwietnia 1945
Fuhrerzy Adolf Hitler


Karl Donitz- 30 kwietnia 1945 - 23 maja 1945
Fuhrerzy Karl Donitz
Komentarze:

~historykamator » 1. Nigdy nie było oficjalnych nazw niemieckiego państwa "numerowana Rzesza". Od 1871 (proklamacja cesarstwa) do 1945 (bezwarunkowa kapitulacja) oficjalna nazwa niemieckiego państwa to Deutsches Reich, pomimo faktu, że początkowo była to monarchia, potem republika a potem dyktatura. W okresie wojny używano półoficjalnie określenia Groźdeutsches Reich. 2. Hymn "Deutschlandlied" został ustanowiony w "konstytucji weimarskiej" w 1923. Za rządów Hitlera bezpośrednio po tym hymnie wykonywano "Horst-Wessel-Lied". 3. Adolf Hitler używał tytułu "Der Führer" jako kanclerz i prezydent w jednej osobie. Ale w testamencie mianował Dönitza prezydentem a Goebbelsa kanclerzem. Po śmierci Goebbelsa Dönitz mianował kanclerzem barona Schwerin von Krossigk. 2018-02-09 10:18:25
dodaj komentarz »
Copyright © 2006-2024 Vaterland.pl