Artykuły » Muzułmanie a Nazizm
Muzułmanie a Nazizm


Naziści w Walce z Aliantami poszukiwali cennego sojusznika, który mógłby im (zachodowi oczywiście) bardzo zaszkodzić. Znaleźli go wśród muzułmanów a przede wszystkim wśród ich przywódców. Kontakty nazistów ze światem islamu rozpoczęły się już w momencie gdy przejęli władzę w Niemczech. Nazistów i świat islamu łączyła jeszcze jedna sprawa poza walką z aliantami. Nienawiść do Żydów. W latach 30 tych częstym gościem Hitlera był duchowy przywódca muzułmanów hinduskich Aga Khan walczący o to by uczynić z Indii po wyrzuceniu Brytyjczyków i Hindusów kraj muzułmański, oczywiście pod swoim przywództwem.

Rozmowy jakie przeprowadzili ci dwaj politycy doprowadziły do uznania przez Agę Khana Adolfa Hitlera za ,, geniusza”. Khan zaczął nawet tytułować Hitlera ,, wysłannikiem Boga”, ,,nowym Mahdim”, tych historycznych porównań było więcej. Kolejnym człowiekiem sprzyjającym nazistom był Mohammad Ali al- Husain Wielki Mufti Jerozolimy który za organizację anty-żydowskich zamieszek w brytyjskiej Palestynie w latach 1936-1939 został wydalony z terytoriów brytyjskich. Azylu poszukał w III Rzeszy, skąd nawoływał do Dżihadu czyli świętej wojny przeciwko niewiernym jak określał kolonialne władze brytyjskie. Znalazł również posłuch u Hitlera, który ponadto wyrażał się z uznaniem o dążeniach muzułmanów do utworzenia własnych państw, w tym Palestyny.

Gdy wojska niemieckie wkroczyły do Jugosławii i ZSRR Mufti zyskał nowe pole do popisu. Starał się przekonać Hitlera i innych nazistów do stworzenia oddziałów złożonych z muzułmanów walczących u boku nazistów. Sami naziści z początku nie byli zainteresowani propozycją. Do zmiany decyzji doszło w wyniku wielkich strat poniesionych na froncie wschodnim. Wówczas to rozpoczęły się starania o utworzenie muzułmańskich formacji walczących u boku III Rzeszy. Muzułmanie mieszkający na okupowanych przez Niemcy ziemiach poczuli że nadarza się okazja by wyrównać krzywdy. Związek Radziecki bowiem walczył z wszystkimi religiami na swoim terenie. Oprócz duchownych prawosławnych do obozów zagłady wędrowali imamowie oraz mułłowie, niszczono lub zamykano meczety. Niemcy zaczęli tworzyć oddziały Turkiestańskie, Tadżyckie , Tatarów Krymskich.

Na Bałkanach tworzono oddziały Bośniackie, Albańskie. Jeśli chodzi o oddziały Albańskie to pierwsza próba stworzenia oddziału zakończyła się klęską, bowiem żołnierze zabili swoich dowódców ukradli kasę pułku i zniknęli. Interweniował Wielki Mufti Jerozolimy zapobiegając rozwiązaniu jednostki. Po kilku latach prób udało się sformować albańską dywizję SS Skanderberg(od Jerzego Skanderberga bohatera Albańczyków walczącego z Turkami przed kilkoma wiekami). Jednostka uzyskała wiele praw specjalnych między innymi imam w każdym pułku i mułła w każdym batalionie. Jednostka jednak zawiodła już podczas pierwszych starć z Armią Radziecką, gdy żołnierze na sam widok czołgów radzieckich uciekli z pola walki.

Rzeszy udało się jednak stworzyć jednostkę z Albańczyków po reorganizacji która walczyła aż do końca wojny. Kolejną jednostką jaką stworzono w Bośni była Dywizja Waffen SS Handshar. Tym razem jednostka udowodniła w pełni swoją wartość bojową połączoną z okrucieństwem wobec ludności cywilnej. Z uznaniem wyrażał się o nich Heinrich Himmler szef SS który mówił wprost: ,,Fantastyczny materiał ludzki pod względem rasowym oczywiście nie odpowiedni lecz pod względem bojowy wyśmienity” . Jednostka walczyła przeciwko partyzantom Tity i z Armią Czerwoną, poddała się dopiero w połowie maja 1945 roku. Jeśli chodzi o Muftiego Jerozolimy to pod koniec wojny uciekł do Szwajcarii, następnie oddał się w ręce aliantów , został skazany we Francji , a zmarł w latach 70 tych w Egipcie. Wpływ nazistów na muzułmańskich ekstremistów widoczny jest niestety do dzisiaj, albowiem często organizacje fundamentalistyczne odwołują się do tego co zostało zawarte w Mein Kampf Hitera. Co więcej niektórzy "bojownicy" niekiedy unoszą ręce w hitlerowskim pozdrowieniu.

SS Przestroga Historii
Historia Muftiego Jerozolimy
Genealogia Zła Antysemityzm od Nazizmu do Islamskiego Dżichadu 2010
Zniszczenie Europejskich Żydów Raula Hilberga
Mufti a Fűrer książka Josepha Schechtmana
http://dziwnawojna.pl/muzulmanie-w-sluzbie-waffen-ss/

Autor: Arkadiusz Sieruga dodaj komentarz »
Copyright © 2006-2024 Vaterland.pl