Artykuły » Agresja na Polskę, wrzesień 1939r
Wstęp

1 września od kilkudziesięciu lat kojarzy się nam z agresją niemiecką na Polskę. Tego dnia jednocześnie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Zawsze intrygowało mnie jak w tych dniach zachowywał się Adolf Hitler. Co robił, jaka atmosfera towarzyszyła mu i jego otoczeniu, jak mentalnie przygotował się do wojny. Odpowiedzi w świetle odtajnionych dokumentów są często zaskakujące i prozaiczne.

Napaść na Polskę Fall Weiss - Przygotowania do wojny

Jak pisałem we wcześniejszym artykule Hitler spędzał lato 1939 w zamku Berghof . Ale nie tylko popijał tam herbatkę i czytał książki. Cały czas zajmował się również wprowadzeniem w czyn swojego marzenia o 1000 letniej Rzeszy. Sprzyjało ku temu położenie rezydencji. Z okien zamku Hitler widział masyw Untersberg po drugiej stronie doliny w Alpach Bawarskich.


Napaść na Polskę Fall Weiss - A więc wojna!!!

Godzina "Zero" wybiła. 1 września wczesnym rankiem wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny rozpoczęły atak na Polskę. Pięć niemieckich armii przekroczyło nasze granice. Prawie półtora miliona żołnierzy zaatakowało nasz kraj. I tak dwie armie Wehrmachtu rozpoczęły działania wojenne na północy. 4 Armia nacierała z zachodu na korytarz gdański. Zaś z Prus Wschodnich na południe uderzyła 3 Armia.

dodaj komentarz »
PATRONAT
Taniec z Hitlerem. Kontakty polsko-niemieckie 1930-1939
Państwo SS. Organizacja i funkcjonowanie niemieckiego obozu koncentracyjnego
29 Dywizja Grenadierów SS „Kaminski”
NOWOŚCI WYDAWNICZE
Fritz Bauer. Auschwitz przed sądem
Zginęli, bo byli Polakami
Dunkierka. Sukces operacji Dynamo
Żołnierze Wyklęci. Wspomnienia i relacje. Tom 2
Piękna i odważna. Ulubiona agentka Churchilla
Obława na Wyklętych. Polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych
Prusy w ogniu. Między Królewcem a Toruniem
Copyright © 2006-2017 Vaterland.pl